Verslo plano sudarymas

Verslo planas – tai dokumentas, kuriame aiškiai ir argumentuotai išdėstoma, ko siekia bendrovė ir kaip tuos savo siekius planuoja įgyvendinti. Tad visų pirma reikia įsivertinti visus galimus niuansus. Tada būtinai sudaryti finansinę bendrovės prognozę bent 12 mėnesių, o geriausia – 24 mėnesiams. Tai leis labiau suplanuoti ir įvertinti ateities perspektyvas.

Verslo plano sudarymas

Kam reikia verslo plano?

 • Kad įsivertintumėte verslo perspektyvas, galimybes ir lengviau galėtumėte planuotis kiekvieną žingsnį.
 • Kad galėtumėte palyginti suplanuotą biudžetą su faktiniu ir įsivertinti dabartinę padėtį.
 • Kad galėtumėte susiplanuoti finansinius išteklius.
 • Kad pritrauktumėte investicijų, gautumėte banko paskolą arba susirastumėte verslo partnerių.

Verslo plano rekomendacijos

 1. Pateikite išsamų verslo aprašymą: kodėl nusprendėte pradėti būtent šią veiklą, kas paskatino imtis šios idėjos, kiek planuojate įdarbinti darbuotojų, kokių profesijų, kokį atlyginimą planuojate mokėti. Taip pat surašykite visas prekes ar paslaugas, išnagrinėkite rinką ir konkurentus, kokią naudą ir privalumus teiksite klientams.
 2. Pateikite bendrąją informaciją apie bendrovę (kontaktai, steigėjai, vadovas), trumpai papasakokite jos istoriją, misiją, viziją ir vertybes, kokias numatote paslaugas teikti, kokios planuojamos gamybos apimtys.
 3. Aprašykite rinką. Išnagrinėkite rinkos augimo potencialą. Kokią rinkos dalį užima konkurentai? Būtinai paaiškinkite, kuo jūsų paslaugos ar prekės skiriasi nuo konkurentų. Paminėkite galimas kliūtis žengiant į konkrečią rinką.
 4. Objektyviai išanalizuokite verslo stiprybes, silpnybes, galimybes ir grėsmes.
 5. Aprašykite perspektyvųjį bendrovės vizijos planą, pavyzdžiui, po 5 metų. Įvardykite priemones ir veiksmus, kuriais sieksite įgyvendinti šį planą.
 6. Būtina paminėti verslo finansavimą. Iš kur bus finansuojamas verslas? Kiek tiksliai reikės lėšų ir kokiais tikslais jas leisite? Visuomet patartina prie apskaičiuotų lėšų pridėti dar 20–30 proc., nes paprastai atsiranda nenumatytų išlaidų.
 7. Įvertinkite, kiek kas mėnesį parduosite prekių ar paslaugų, kiek gausite iš to pajamų ir kokia bus pardavimo marža. Pelno prognozę galima apskaičiuoti įvertinus paslaugų ar prekių gamybos ir realizavimo sąnaudas. Šie skaičiai bus svarbūs bankui sprendžiant, ar suteikti jums paskolą.
 8. Kai pasirinksite įžengimo į rinką kryptį, numatykite, kokią rinkodarą taikysite, koks bus jūsų rinkodaros planas, kaip pasieksite savo klientą, pavyzdžiui, per socialinę mediją, naujienlaiškiais, reklama gatvėse ir t. t. Toks planas padės jums įgyti pranašumą prieš konkurentus ir paskatins klientų lojalumą.
 9. Aprašykite verslo vykdymo vietą. Kur bus jūsų biuras ar parduotuvė? Tai turės įtakos jūsų pajamoms ir paslaugų teikimo procesui. Labai svarbu, ar bus, kur pasistatyti automobilį, ar galėsite rasti tinkamos kvalifikacijos darbuotojų toje vietoje.
 10. Svarbu nuspręsti, pirksite ar nuomosite įrenginius / turtą verslui.
 11. Pateikite transporto sąnaudas, jei tai yra numatomos išlaidos.
 12. Kai sudarysite finansinę prognozę, aprašykite visas įmanomas išlaidas ir dar pridėkite stulpelį su nenumatytomis išlaidomis. Būtinai tai įtraukite, nes tokių išlaidų visuomet atsiranda.
 13. Nurodykite savo tiekėjus, verslo partnerius. Jeigu tiekėjai staiga atsisakys su jumis dirbti, turite turėti atsarginį planą, kad veikla nesustotų.
 14. Aprašykite personalą. Kokie žmonės turėtų dirbti, kokia jų patirtis ir kvalifikacija, koks numatomas jų atlyginimas?

TAX SPOT GROUP jau daugiau kaip 5 metus sudaro verslo planus, konsultuoja verslo klausimais ir padeda tvarkyti bendrovių buhalteriją. Juk pirmieji bendrovės veiklos metai yra finansiškai patys svarbiausi.

Atminkite, kad verslo procesas jau yra rezultatas.


Palikti užklausą
Loading